Kam vybehnúť   >   Aktivity   >   Popri Váhu do Piešťan

Popri Váhu do Piešťan

Foto
Táto trasa je ideálna pre celodennú vychádzku alebo ľahkú cykloturistiku. Značená ako cyklochodník je iba časť v meste Hlohovec, ale len ťažko by sme na nej zablúdili.
V tejto časti popisujeme trasu po "hlohoveckej strane Váhu" (ak sa dívame proti prúdu, Váh máme po ľavej strane), hoci niečo podobné sa dá absolvovať aj po druhej strane rieky (cez Madunice a Drahovce).
Trasu môžeme začať na hlohoveckej hrádzi vlastne kdekoľvek. Vydáme sa proti prúdu rieky. Prvá časť (v zastavanej časti mesta až po kataster obce Koplotovce - cca 8km) je ochranný val rieky (u nás nazývaný hrádza) spevnený (asfaltový). To prejdeme zastavanú časť Hlohovca, okolo peterských  štrkovísk až k obci Koplotovce. Obec obchádzame, ale znova prejdeme okolo niekdajších štrkovísk. Za Koplotovcami ochranný val skončí a my zídeme vľavo na poľnú cestu - popri rieke smerom k Rybárskej chate a následne k obci Jalšové.
Po niekoľkých kilometroch znova ochranný val (hrádza) pokračuje. Ten nás zavedie popri obci Ratnovce k areálu vodného lyžovania a vodných športov až k piešťanskej Sĺňave.
Celá trasa do Piešťan je dlhá asi 20 km. Na bicykli to trvá približne 1,5 hodiny rekreačným tempom.
Vrátiť sa môžeme tou istou trasou, alebo v lete sa dá prejsť priehradou Sĺňavy a vrátiť sa druhou stranou rieky (cez obce Drahovce a Madunice). Teda ďalších 20 km (a znovu 1,5 hodiny rekreačným tempom).


... FOTOGALÉRIA ...

Niekoľko fotiek z trasy

Fotogaléria Fotogaléria Fotogaléria Fotogaléria FotogalériaTaxislužby / Preprava osôb

HARLEJ TAXI Hlohovec

 

Charita

Reklama

Domény a hosting

webhouse